Inspirován srdcem, řízen vědomostmi.“

Mojí odborně-poradenskou vizí je vytvářet lidem ze střední třídy vlastní kapitál, naučit je myšlení bohatých a dát jim ochutnat skutečnou svobodu a nezávislost. A tak je posunout kvalitou jejich života do horních vstev moderní společnosti.

Mojí podnikatelskou vizí ve financích je pomáhat lidem žít spokojený život a být v pohodě.  

Mým cílem je, aby mi lidé za 10 nebo 20 let let mohli poděkovat za to, že jsem jim pomohl někým se stát. V horším případě za to, že "jen" zbohatli.  Vidím každého nejen jaký je dnes, ale kým se může stát. Baví mě jim pomáhat objevit v sobě jejich potenciál, silné stránky a jejich vlastní představy o naplněném životě.

Jsem tu pro ty, kteří tuší, že aby žili život podle svých představ, musí na to jinak, než je naučili rodiče, škola, zaměstnání. Sám jsem si touto proměnou prošel. Moji rodiče ovlivnění socialismem, studium v prostředí českého školství, které se od Marie Terezie moc nezměnilo a 20 let v zaměstnání ze mě bohatého člověka prostě neudělalo. Byl jsem výkonným zaměstnancem s velmi dobrým platem a běžel jsem svůj krysí závod střední třídy: čím víc jsem vydělával, tím vyšší životní standard jsem si dovolil a tím víc sil mě stálo si ho udržet. Představa, že takhle to bude až do konce života mě moc nevábila. Tak se stalo, že jsem do práce chodil víc a víc pro peníze než pro to, že by mi práce dávala společenský smysl, tvořil jsem hodnoty a pomáhal lidem (pozn.: pracoval jsem posledních 10 let v bance....).

Na to, abych z toho vystoupil sám, jsem dlouho nepotkal správnou příležitost, pomocnou ruku a neměl ani podporu či inspiraci okolí. 

Až nade mnou vyšla šťastná hvězda - vyhodili mě z práce! Potřásli mi rukou a čau. Růžové brýle zlaté klece dolů! Konečně jsem začal vidět kolem sebe i jiné příležitosti a výzvy a dostal jsem se i k podnikání. Finanční poradenství - prý nejlépe placená dřina. Na druhou stranu nejhůře placená lenost. Našel jsem tu znovu chuť do práce a taky její smysl - skutečně a reálně pomáhám konkrétním lidem. Bingo! Navíc jako bonus přitom poznávám desítky skvělých lidí. Vedu bohatý život - dělám, co mě baví a dodává mi energii. Cítím se svobodný. A to je mnohem víc než  základní plat, 5 týdnů dovolené a bonusy za splnění plánu... což je krásně ztvárněno zde.

Pořád je na čem pracovat. Většinu života jsem se vyhýbal chybám a neúspěchům. Dnes si začínám uvědomovat, že bez nich bohužel nelze v podnikání dlouhodobého úspěchu dosáhnout. A tak si paradoxně přeju víc neúspěchů :-). Asi jsem s zbláznil....

Luboš J.                    

PS: moje CV najdete na Linkedinu, včetně toho, co o mě říkají jiní :-)                       

Vzdělání

Titul MBA